Психологічна гігієна:

8 важливих правил які допоможуть захистити нервову систему

Про те, що потрібно дотримуватися гігієни тіла, усім нам відомо з ранніх років. А ось про гігієну психологічноу мало хто чув. Виявляється, існує і таке поняття. Воно включає декілька життєво важливих принципів, яким рекомендується слідувати, не звертаючи з курсу. Для чого це треба? Щоб захистити свою нервову систему від накопичення негативних емоцій, що призводять до стресів і депресії. Відомо, що нервові клітини не відновлюються, тому їх потрібно берегти, як зіницю ока.

Виражайте свої емоції

Незалежно від того, говорите ви з кимось або знаходитеся в повній самотності, не тримаєте емоції усередині себе. Виражайте їх і промовляйте. Це необхідно для того, щоб випустити їх назовні: інакше вони "підточуватимуть" вас зсередини. Говорячи вголос про те, що вас турбує, викликає стрес або, навпаки, гріє душу, ви зможете дати об'єктивнішу оцінку тому, що відбувається.

Так, якщо вам неприємні жарти друзів або близьких, скажіть їм про це прямо. Якщо офіціант або продавець в магазині занадто довго виконував ваше прохання, також поясніть, що це не принесло вам задоволення. Не бійтеся здатися незручним: передусім ви повинні думати про себе. Зверніть увагу: емоції потрібно виражати так, щоб не скривдити оточення, і тим більше, не образити їх.

Не дійте автоматично

Дуже часто ми діємо на автоматі. До цього змушує нас ера швидких комунікацій. Наприклад, якщо друзі просять вас посидіти з їх дитиною доки вони сходять в кіно або ресторан, подумайте, наскільки вам це зручно. Дуже часто ми говоримо людям "так" тільки тому, що втомлюємося настільки, що не хочемо осмислювати свої відповіді. Погодьтеся, взяти паузу для того, щоб подумати, набагато простіше, ніж виконувати обіцянки, дані "на автопілоті".

Приймайте реалії без злості

Частенько люди можуть витрачати силу-силенну часу і сил на заперечення події. Коли з нами трапляються неприємні речі, ми злимося, влаштовуючи бурю в склянці води. Чи варто це робити, якщо можна відразу ж взятися за вирішення назрілої проблеми, яка, по суті, виявляється дріб'язковою? Застрягли в авто посеред дороги? Не виходьте з нього, щоб ударити ногою по колесу. Викличте евакуатор!

Не спілкуйтеся з неприємними людьми

Не поспішаєте на допомогу подрузі, яка вічно ниє і скаржиться на життя. Не слухайте моралей від друга, який розповідає вам, як потрібно жити, і не підтримуйте бесіду з колегою, що пашить злістю. Скоротіть спілкування з такими людьми до мінімуму, інакше вони зіпсують ваші нерви. Ви не зобов'язані ні перед ким виправдовуватися, когось утішати, та і давати настанови теж не повинні. Живіть своїм щасливим і повноцінним життям.

Більше відпочивайте

Усіх грошей не заробиш, а прості лайфхаки по економії допоможуть скоротити витрати. Не заганяйте себе, подібно до коня. Дозволяйте душі і тілу відпочивати. Універсального рецепту відпочинку не існує. Зрозуміло лише єдине: розслабитися можна лише тоді, коли на вас нічого не давить. Найчастіше люди самі давлять на себе подумки, думаючи про те, що у них є купа незавершених справ. Якщо вас навантажили роботою в офісі, не беріть її додому. Скажіть собі, та і оточенню, що ви - не машина, і зовсім не зобов'язані нею ставати.

Навчіться просити

Багато людей не можуть відмовити, коли їх хтось про щось просить, а самі при цьому соромляться волати про допомогу. Немає нічого жахливого в тому, що ви відмовите, і нічого страшної в отриманні відмови теж не існує. Не устигаєте підготувати звіт на роботі? Попросіть колегу вам допомогти. Відповість "ні"? Що ж, він має на це повне право. Іноді люди просто не здогадуються про те, що комусь поряд з ними потрібна допомога.

Задовольняйте свої потреби

Ви хочете поїсти, але не устигаєте із-за авралу? Не відкладайте їжу: нехай весь світ почекає. На питання про те, чому не впоралися із завданням вчасно, дайте відповідь правдиво: був на обіді. Ваша совість залишиться чиста, по-перше, тому що ви сказали правду, а, по-друге, з тієї причини, що ви має право на задоволення своїх особистих потреб. Ніколи не ставте себе на другий план. Пам'ятайте відому істину: полюбіть себе і вас полюблять інші. Життєвий досвід вже не раз показав, що працює вона без збоїв.

Кiлькiсть переглядiв: 564